Real Estate

Procesi i blerjes se shtepise

Procesi i blerjes se shtepise

Procesi i blerjes se shtepise Procesi i blerjes se shtepise kalon ne 3 faza si me poshte. Nëse keni kohë për të punuar dhe për të marrë disa këshilla, ju mund të bëni blerjen e shtëpisë në dy faza: Faza e parë: Planifikimi dhe përgatitja Mësoni rreth tregut të shtëpive: Kërkoni informacione rreth tregut të shtëpive në zonën tuaj dhe në zonat e tjera që ju interesojnë....

Po kerkoni per shtepi te re? Ja cfare duhet te dini.

Po kerkoni per shtepi te re? Ja cfare duhet te dini.

Po kerkoni per shtepi te re? Ja cfare duhet te dini. Po kerkoni per shtepi te re? Ja cfare duhet te dini. Blerja e nje shtepie eshte mbase investimi me i madh financiar qe do t'ju duhet te beni per gjithe jeten tuaj, duke filluar qe nga vleresimi i shtepise tek arsyeja pse do t'ju duhet te konsideroni bashkepunimin me nje profesionist real estate,keto jane 4 gjerat qe duhet te dini patjeter perpara se...

5 Menyra gjitheperfshirese per investim

5 Menyra gjitheperfshirese investimi

5 Menyra gjitheperfshirese investimi 5 Menyra gjitheperfshirese investimi !Jo vetem kaq! Do gjeni gjithcka qe ju duhet te dini para vendosjes mbi menyren e duhur dhe me fitimprurese te investimit. Kur permendim fjalen investim na vijne ne mendje shuma marramendese qe na nevojiten por sa e vertete eshte kjo? A eshte e mundur te bejme investime me nje vlere te vogel monetare por fitimprurese ne te...

Si te shisni shtepine

Planifikoni të shisni shtëpinë tuaj? 8 pika jetike që duhen mbajtur parasysh

Planifikoni të shisni shtëpinë tuaj? 8 pika jetike që duhen mbajtur parasysh: Planifikoni te shisni shtepine Rinovimi i shtëpisë Pronat e rishitjes priren të kenë një pamje dhe ndjesi 'të përdorura' dhe duhet të rinovohen sa më shumë për t'i bërë ato tërheqëse për blerësit. Një shtëpi e banuar është subjekt i konsumimit.  Shitësi duhet të sigurojë që dyshemeja,rubinetat...

Rendesia e agjenteve imobiliar

Rendesia e agjenteve imobiliar

 5 Arsye për të punësuar një agjent imobiliar Rendes Rendesia e agjenteve imobiliar 1) Agjentët janë të vetëdijshëm se çfarë të kërkojnë Shumica e njerëzve që kërkojnë të blejnë  shtëpi ose pronë investimi kanë një nocion të qartë të asaj që duan. Do të duhet t'i zgjidhni vetë të gjitha alternativat nëse jeni duke blerë një shtëpi , pa ndihmën e një agjenti ....

A eshte koha e duhur per te shitur Shtepi

A eshte koha e duhur per te shitur Shtepi?

A eshte koha e duhur per te shitur Shtepi? 5 hapa të thjeshtë për të përcaktuar se kur do ta shisni shtëpinë tuaj. Hapi 1: Krijoni një plan marketingu Krijoni një plan shitjesh për shtëpinë tuaj për t'ju ndihmuar ta identifikoni atë në tregun tuaj lokal dhe të tërhiqni blerës në pronën tuaj. Kjo mund të jetë, për shembull, reklamimi në gazeta, publikimi i reklamës suaj në...

Perse po rriten cmimet e apartamenteve?

Perse po rriten cmimet e apartamenteve?

Perse po rriten cmimet e apartamenteve? Perse po rriten cmimet e apartamenteve? Edhe pse kjo mund të jetë e vërtetë por Sa prej nesh që kemi blerë shtëpi së fundmi apo po kërkojmë një të tillë kemi thënë me vete: Pse nuk u kujtova para 10 vitesh kur ishin të paktën 30% ose 40% më lirë? Pse çmimet e apartamenteve rriten kaq shumë në Tiranë, kur të ardhurat nuk e pasqyrojnë të...

A ja vlen te investosh real estate ne Shqiperi?

A ja vlen te investosh real estate ne Shqiperi?

A ja vlen te investosh real estate ne Shqiperi? Sipas të dhënave të fundit të publikuara  nga Agjensia Shqiptare e Zhvillimit të Investimeve në vitin 2019 tregu i gjerë i investimeve në Shqipëri vitet e fundit është fokusuar në disa sektorë si : Manifaktura Manifaktura i cili është një sektor që përfaqëson rreth 5.7% të PBB-së ndërsa zë rreth 10.9% të punësimit të...

A nevojitet Sigurimi i Shtepise

A na nevojitet me të vërtetë Sigurimi i Shtëpisë?

A nevojitet Sigurimi i Shtepise ? Sigurimi i shtëpisë nuk është i detyrueshëm me ligj, por është tërësisht thelbësor. Të pyesësh nëse ju nevojitet sigurimi i shtëpisë është pak a shumë si të pyesësh përse kërkohen syzet e diellit. Sigurimi i shtëpisë nuk është i detyrueshëm me ligj.  Ashtu si blerja e syzeve të diellit, sigurimi i shtëpisë ju ndihmon që të shmangni...

Zona ideale per apartamente ne Durres

Perse marrim shtepi ne qender?

Perse te marrim shtepi ne qender? Qarkullimi me praktik neper rruge Perse marrim shtepi ne qender? Banesa ne nje shtepi ne qender nenkupton lehtesi ne levizje.  Ndodh keshtu si pasoje e largesise se barabarte me te gjitha pikat e tjera kryesore te qytetit.  Jane ndertuar mjaft rruge te cilat kane lidhje ne cdo pjese te qytetit si dhe gjeresia e tyre krijon mungesen e trafikut dhe...

Compare listings

Compare
error: Alert: Prone e Fast Immobiliare !!