Perse marrim shtepi ne qender?

Zona ideale per apartamente ne Durres
  1. Perse te marrim shtepi ne qender?
  • Qarkullimi me praktik neper rruge

Perse marrim shtepi ne qender? Banesa ne nje shtepi ne qender nenkupton lehtesi ne levizje.  Ndodh keshtu si pasoje e largesise se barabarte me te gjitha pikat e tjera kryesore te qytetit.  Jane ndertuar mjaft rruge te cilat kane lidhje ne cdo pjese te qytetit si dhe gjeresia e tyre krijon mungesen e trafikut dhe lirshmeri ne levizje.

 

  • Atraksionet e shumta

Nuk mund te themi se e ka marre emrin qendra e qytetit per asgje. Ne te ndodhen facilitete nga me te ndryshmet duke permendur: Kafenet (nder me te famshmet ne qytet), Restorante, Dyqane te llojeve te ndryshme. Organizime te ndryshme nga ana e bashkise se qytetit te cilat bejn qe cdokush do te ndjente deshiren per ti vizituar dhe per te ndjere kenaqsite e shumta.

  • Afersia me institucionet shteterore/private

Ambjentet e institucioneve detyrimisht do te gjenden prane institucionit kryesor te Durresit (Bashkise) duke listuar: Banka te shumta, Zyra per sherbimin e civilve. Te cilat jane ndertuar prane njera tjetres me qellim evitimin e levizjeve te shumta neper qytet e cila mund te ndikoje ne lodhje fizike dhe gjithashtu mendore.

  • Siguria e rrugeve

Ne rruget kryesore thyerja e ligjit eshte ne nivele mjaft te ulta duke sjellur sigurine e banoreve. Popullsia si dhe ndricimi i larte ne keto zona krijon ndjesi mbrojteje kundrejt personave thyeres te ligjit. Forcat e rendit ndodhen me te pranishme ne kete pjese te qytetit. kretion kretion

  • Afersia me detin

Mjedisi i Durresit eshte mjaft i favorshem duke permendur detin Adriatik. Banesa ne qender sjell lehtesi per te shkuar dhe bere nje xhiro pergjat bregut te tij.  Prania e detit ka bere qe Durresi te jete qytet-porti me i madh ne Shqiperi i cili sjell produkte te shumta si dhe krijon nje levizje te lehte me Italine.

Perse marrim shtepi ne qender?

Shiko me shume informacione: KLIKO KETU

 

Compare listings

Compare
error: Alert: Prone e Fast Immobiliare !!